JU O┼á " Zahid Baru─Źija"

Omladinska 14 Vogošća

Home Dodatne aktivnosti ZUMOBIL U NAŠOJ ŠKOLI
ZUMOBIL U NAŠOJ ŠKOLI PDF Ispis E-mail
Autor Administrator   
Srijeda, 02 Studeni 2016 14:54

Krenuv┼íi na put po ─Źitavoj Bosni i Hercegovini, Zumobil je (dru┼ítveni projekat "Orbit poklanja osmijeh") doputovao┬á i u dvori┼íte na┼íe ┼íkole. ┼áareno vozilo u potpunosti opremljeno neophodnim stomatolo┼íkim inventarom uklonilo je strah na┼íim u─Źenicima i potaknulo razvijanje svijesti o va┼żnosti redovitog odlaska stomatologu.

Na┼íim osnovcima su u Zumobilu na raspolaganju bila dva doktora stomatologa, stomatolo┼íka sestra i asistent. Na┼íoj djeci, nakon pregleda zubi─ça, uru─Źeni su pokloni (paste, ─Źetkice za zube, Orbit gume za ┼żvakanje i edukativni materijal) te posebne diplome za hrabrosti.

Ovaj društveni projekat ima za cilj povećanje svijesti o oralnoj higijeni u ovoj osjetljivoj skupini i, svakako, poboljšanje prevencije.

Pi┼íe: Naida K.D┼ż.

 

Galerija slika


Statistics

─îlanova : 2031
Sadr┼żaj : 196
Web Linkovi : 6
Posjete Sadr┼żajima : 59574